איך זה עובד? מידע לגולש

איך זה עובד???

 

 * אם יצא לכם פעם לבצע עסקאות באתרי מכירות יד שנייה עם אופי של מכירה פומבית (כגון - איביי) , מאוד קל להבין את הרעיון.

 * זכור - בכדי לבצע עסקאות באתר עלייך להיות רשום במערכת.

 

ביצוע רכישה:

 

1. קודם כל, הירשמו. ההרשמה קלה ומהירה, מומלץ למלא כמה שיותר פרטים ולהוסיף תמונת פרופיל.

2. מצא את המוצר הרלוונטי על ידי חיפוש בקטגוריות, או בשורת החיפוש החופשי.

3. קרא בעיון את פרטי המוצר ואת אופי המכירה (מכירה ישירה או פומבית) וודא כי עונה לדרישותיך. בנוסף (מומלץ) לראות "מי הוא" המוכר לפי דירוג שניקבע לו על ידי  משתמשים אחרים שביצעו עמו עסקאות בעבר + נקודות מערכת (במידה ואין למוכר דירוג זו מכירתו הראשונה).

     יש אפשרות לראות את הסכום המבוקש על המוצר אם כמכירה ישירה (קנייה מיידית בסכום הזה), או כמכירה פומבית (המציע את המחיר הגבוה ביותר יזכה). שימו לב שיכול להיות מחיר למכירה ישירה גם למוצרים במכירה פומבית.

4. ברגע זה ישנה אפשרות להציע הצעה גבוה יותר מההצעה האחרונה, או לבצע רכישה מיידית (במידה והמוכר הפעיל אופציה זו) על המוצר לפי המחיר שאותו המוכר קבע מראש.

    במידה וההצעה המוצעת על ידך הינה מובילה, יש לעקוב עד תום זמן המכירה שאותו המוכר קבע מראש (ואינו ניתן לשינוי) ובתום זמן המכירה אם הינך מוביל,

הנך הזוכה!

    אם במידה ומשתמש אחר הציע הצעה גבוהה יותר עלייך לראות אם אתה מעוניין להמשיך עם הצעה גבוה יותר או לא.

    במידה וקנית בקנייה מיידית, המוצר הנוכחי "יירד מהמדף" והינך זוכה בו מיידית!

5. לאחר זכייה במוצר - המוכר יקבל את פרטי העסקה ויתבקש לאשרה. לאחר אישורו, יקבל הקונה את פרטי המוכר למטרת ביצוע העסקה בפועל.

6. לאחר ביצוע העסקה בפועל, שתי הצדדים יתבקשו לדרג את חוויתם מול הצד השני על יד ארבעה פרמטרים. דירוג זה ישתכלל עם הציון הכולל של המשתמש ויהווה מדד חווית לקוח עם אותו משתשמש.

 

ביצוע מכירה:

 

1. אז כמו בביצוע רכישה, על מנת לבצע פעולות באתר עלינו להירשם, זה קל מהיר ונוח.

2. לך ל״פרסם מודעה״ בחלקו העליון של המסך הראשי.

3. פרטי המוצר ומכירה - הזן את פרטי המכירה, שים לב לכל הפרטים. ב״תיאור״ חשוב מאוד להיות מדוייקים!!! לקונה תהיה את האפשרות לדרג אותך בתום המכירה. כשסיימת לחץ ״שמור והמשך״.

4. קטגוריה ומאפיינים - מצא ברשימה את מאפייני המוצר, אם לא נימצא אז תמיד יש אופציה של ״אחר״, לאחר מכן ״שמור והמשך״.

5. תמונות ווידאו - זה לא סוד כמה חשוב לשים תמונות המוצר ולא משהו שהורדתם מהאינטרנט ו/או וידאו. זהו היה השלב האחרון, עכשיו רק ״פרסם״!

* בכל שלב יש אפשרות לשמור את המוצר כטיוטה ולהמשיך את פרסומו במועד אחר.

* שימו לב, במכירה פומבית אין אפשרות להסיר את המוצר מהאתר עד תום הזמן. במידה ולא עמדתם בתנאי המכירה כמו שכתבתם, זה ישפיע על דירוגכם ע״י ״הזוכה״.